jandrabek.

Často kladené dotazy

V čem tvořím weby a eshopy?

Stránky tvořím na redakčním systému WordPress (tvoří přes 64% trhu webů s redakčními systémy) a internetové obchodny za pomoci nádstavby WooCommerce. Všechny nové projekty tvořím zásadně za použití Bricks Builderu. Dílčí úpravy provádím také v Gutenbergu, Elementoru nebo Divi.

Kolik stojí moje práce?

V případě kompletních projektů provádím nacenění zakázky vždy předem, takže budete mít jasnou představu o ceně, která je pevně stanovena, pokud nedojde z vaší strany ke změně zadání. Budete mít tedy vždy jistotu, že zaplatíte dohodnutou částku.

Pokud budete potřebovat dílčí úpravy, dostanete orientační cenový odhad a práce bude poté fakturována na základě skutečně odvedené práce. Snažím se vždy poskytnout cenový odhad s rezervou, aby nedošlo k překročení částky, takže ve většině případů je výsledná částka ještě ponížena.

Moje hodinová sazba je pevně stanovena na částku 1350Kč a vychází z mých zkušeností a dokončených projektů.

Je možné pracovat na základě stanoveného rozpočtu?

Pokud máte omezený rozpočet na zakázku, případně nacenění z mé strany se nevejde do předpokládané částky, můžeme rozdělit projekt na jednotlivé části a pracovat na základě priorit, abychom měli plně funkční web, který bude možné v budoucnu rozšířit.

Jak dlouho pracuji s WordPressem?

První experimenty s redakčním systémem WordPress jsem měl ještě na střední škole kolem roku 2004. Poté jsem pomohl s přechodem na tento systém v rámci agentury, ve které jsem pracoval do roku 2012 a od této doby se věnuji práci s WordPressem jako freelancer. Věnuji se tedy 12 let práci výhradně s tímto redakčním systémem.

Jak fungují úpravy dokončeného webu?

Pro každý projekt vytvářím individuální administraci, která obsahuje všechny zásadní části webu, které bude potřeba v budoucnu upravovat. Obsahové části pro příspěvky nebo stránky upravujete pomocí Gutenberg editoru a všechny dynamické části editujete v administraci vytvořené na míru každému projektu, která je členěna na jednotlivé části, např. Kontaktní informace, Galerie, Členové týmu, Otevírací doba. Snažím se maximálně eliminovat potřebu kontaktovat správce webu při každé změně obsahové části.

Proč jsem si vybral WordPress a WooCommerce?

Nikdy jsem neměl ambice stát se součástí korporátu nebo se uvrtat do psaní stovek řádů kódu, ale vždy mě bavilo tvořit a hledal jsem cestu, jak se věnovat tvorbě webových stránek komplexněji a WordPress byl logickou cestou. Přestože ve svých počátcích fungoval primárně jako blogovací nástroj, vypracoval se na robustní systém, který nabízí neomezené možnosti a jeho podíl na trhu CMS, který přesahuje 60% je toho důkazem. Kombinací WordPress a WooCommerce jsem schopný vytvořit libovolný projekt a nejsem prakticky ničím limitován. Jako každé řešení má své mouchy, ale pokud se pracuje s WordPressem správně, pak může být výstup perfektní.

Je možné připravit projekt i v případě plných kapacit?

Přestože volné kapacity odpovídají mým skutečním časovým možnostem vzhledem k rozpracovaným projektům, snažím se vždy klientům vycházet vstříc. Pokud byste na projekt hodně spěchali a jednalo by se o zajímavou zakázku, dokážu trochu natáhnout pracovní dobu a třeba bychom se do termínu vešli. Zkuste mi zavolat a třeba to společně vymyslíme.