jandrabek.

Nástroje, které nesmí chybět na žádném WordPress webu

Tvořím poměrně velké množství webových stránek a eshopů a většinu z nich po dokončení hostuji na vlastních serverech a spravuji pro klienty, aby měli jistotu pravidelných aktualizací, správné konfigurace serveru, bezpečnosti, rychlosti a záloh. Vzhledem k množství spravovaných stránek je pro mě zásadní konzistentnost při vývoji a právě proto používám na každém webu stejné nástroje a pluginy, které mám vyzkoušené během mnoha let používání.

Bricks Builder

Tento builder, který je současně také šablonou je nejmladším přírustkem do mého seznamu. Dlouhé roky jsem vyvíjel weby pomocí Elementoru, ale poté, co mi kolega a kamarád Vojtěch Bruk představil Bricks Builder, dostaly se všechny weby na úplně novou úroveň. Všechny stránky vytvořené v Bricksu jsou out-of-the box neuvěřitelně rychlé, práce s ním je mnohem jednodušší a technické a logické zpracování celého nástroje je dechberoucí a je vidět, že za vývojem stojí lidé, kteří nad tím skutečně přemýšlí. Vyžaduje sice trochu pokročilejší znalosti a pochopení HTML a CSS, ale rozhodně stojí za to se naučit s tímto nástrojem pracovat.

Advanced Custom Fields (ACF)

Naprostá nezbytnost pro každý web, protože řeší custom fields, post types, taxonomie a konfigurační stránky. Každý web samozřejmě nepotřebuje mít vlastní typy obsahu nebo taxonomie, ale

Rank Math

WordPress sám o sobě nijak zásadně neumít řešit SEO a jako většina vývojářu jsem dlouhé roky používal nejrozšířenější plugin Yoast, ale pak v roce 2018 přišel Rank Math se svou první verzí a rozvířil neuvěřitelnným způsobem vody doplňků pro SEO. Vzhledem k tomu kolik funkcí, které v mnohém překonávaly všechny ostatní doplňky, dokázali dostat do první verze, bylo jasné, že tento plugin má před sebou skvělou budoucnost.

WPCodeBox

Vlastní funkce pro web se mohou přidávat přímo do child šablony, ale já hledal praktičtější cestu, jak toho dosáhnout a proto jsem sáhl po doplňku WPCodeBox, který umožní přiádávat nové snippety na web s možností pokročilých konfigurací. Velkou výhodou je především cloudové úložiště, kde máte uložené všechny snippety a můžete je na jedno kliknutí přidávat na každý nový web.

WordFence

Vzhledem k tomu, že WordPress je opensource a většinou je potřeba funkce rozšiřovat pomocí pluginů, bezpečnost je velké téma.

WP-Rocket