jandrabek.

Software, bez kterého si neumím představit práci

Připravil jsem si přehled programů a nástrojů, které využívám každý den a bez kterých bych se při své práci rozhodně neobešel. Vzhledem k tomu, že jsem vyzkoušel různé varianty, než jsem vybral vhodný nástroj, ke každému programu uvedu také možné aletrnativy, se kterými jsem pracoval. Třeba vám to pomůže při hledání těch nejlepších programů.

Ubuntu

Určitě chci začít operačním systémem, protože jako většina uživatelů jsem v minulosti pracoval s Windows.

Alternativy
Windows: Nemáme dobrou historii, ale věřím tomu, že za ty roky dospěl a může být plnohodnotným a stabilním systémem.
MacOS: Nikdy jsem nebyl fanouškem Apple produktů a softwaru, protože mám rád svobodu, ale chápu, proč má takovou oblibu.

Missive

Emaily jsou neodmyslitelnou součástí mé práce a komunikace s klienty. Používám velké množství emailových schránek a snažil jsem se najít cestu, jak si práci s poštou co nejvíce usnadnit a nemuset řešit konfigurace při změně telefonu, operačního systému nebo dočasném přihlášení na jiném počítači, a objevil jsem Missive. Jedná se o cloudový email klient.

Alternativy
ThunderBird: Klient, který jsem velmi dlouho používal, protože se jedná o skvělý open-source nástroj.
Outlook: Občas jsem byl nucen poradit klientovi s tímto nástrojem a vždy to bylo naprosté peklo, takže tohle není nástroj pro mě.

Flowlu

Věnoval jsem poměrně velké množství času výběru vhodného nástroje, který mi usnadní práci na projektech a komunikaci s klienty. Vyzkoušel jsem všechny velké hráče na trhu a nakonec se usadil na tomto méně známem nástroji, který kombinuje project management a CRM se spoustou dalších zajímavých funkcí. Jedná se o velmi robustní software, který mi usnadňuje práci.

Rambox

Velice zajímavý program, který sdružuje větší množství programu do jedné aplikace. Mohu tedy využívat Messenger, WhatsApp.

Chrome

Zatím jsem nenašel prohlížeč, který by mi více vyhovoval, přestože jsem zkoušel najít nějaké zajímavé alternativy pro vývojáře.

WordPress